Szczotkowanie ciała na sucho - prosty sposób na jędrną skórę. Jak to działa? [INSTRUKCJA]

Szczotkowanie ciała na sucho - prosty sposób na jędrną skórę. Jak to działa? [INSTRUKCJA]

Od kilku lat w świecie naturalnej pielęgnacji głośno jest o szczotkowaniu na sucho. Regularne wykonywanie tego zabiegu ma przynosić spektakularne efekty, które można porównać do liftingu lub ujędrniania laserem. Czy naprawdę tak jest? Na czym dokładnie polega szczotkowanie ciała na sucho, jak powinno się je wykonywać i czy to w pełni bezpieczne?

Technika szczotkowania ciała na sucho była znana już przed wiekami. To w pełni naturalna metoda dbania o skórę, która polega na masowaniu jej pomocą szczotki zrobionej z naturalnego, lecz dość sztywnego włosia. Ważne, aby sztywność włosia była dopasowana do wrażliwości twojej skóry. Są specjalne, bardziej miękkie szczotki również dla skór wrażliwych.

Jakie efekty daje szczotkowanie na sucho?

Przede wszystkim ta metoda pozwala usunąć martwy naskórek bez konieczności wspierania się peelingującymi kosmetykami. Już po pierwszym szczotkowaniu twoja skóra będzie dużo gładsza i aksamitna. Pierwsze efekty możesz zobaczyć już nawet po tygodniu.

Szczotkowanie wspomaga ukrwienie skóry i pomaga rozprawić się z uporczywymi, wrastającymi włoskami. Pozwala także pozbyć się tzw. truskawkowych nóg, czyli zaczerwienionych cebulek włosów, które dla wielu kobiet są kłopotliwe. Wspomaga także działanie układu limfatycznego, co przynosi ulgę w przypadku obrzęków. Jednak najbardziej pożądanym efektem szczotkowania ciała na sucho jest wyraźne ujędrnienie skóry i zredukowanie cellulitu.

Szczotkowanie ciała może także rozluźniać napięcia mięśniowe np. w okolicy karku, redukować obrzęki, znacząco zwiększa wchłanianie kosmetyków.

Jak szczotkować skórę? [INSTRUKCJA]

Przeważnie pierwsze szczotkowanie sprawia mały dyskomfort. Później skóra przyzwyczaja się jak i wzmacnia. Szczotkowanie można wykonywać zarówno przed jak i po kąpieli. Zaczynamy od stóp, kierujemy się w stronę serca, zgodnie z przepływem limfy, ruchami okrężnymi, wymiatającymi lub długimi posunięciami. Szczotkujemy się 2-3 razy w tygodniu. 3 minuty będą wystarczające na całe ciało.

Jak szczotkować ciało na sucho? INSTRUKCJA

Szczotkowanie ciała na sucho - kiedy nie stosować tej metody?

Pomimo że ta metoda jest w pełni naturalna, niestety nie zawsze i nie każdy powinien ją stosować. Pierwszym z powodów rezygnacji ze szczotkowania ciała są już powstałe rany i podrażnienia, na przykład po użyciu nieodpowiedniego kosmetyku. Lepiej także nie szczotkować ciała na sucho po intensywnym opalaniu lub wizycie w solarium. Osoby z trądzikiem lub łuszczycą także powinny zrezygnować z masażu. Oczywiście w przypadku grzybicy lub innych dolegliwości dermatologicznych także nie należy stosować tej metody.

W przypadku pajączków czy skłonności do żylaków w pierwszej kolejności należy skontaktować się z lekarzem i zbadać podłoże problemu. W przypadku żylaków nie powinno się szczotkować ciała. 

Tekst powstał w konsultacji z kosmetologiem Alicją Sobiesiak. 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

1 z 3