Skład kosmetyków ma znaczenie. Jak czytać etykiety? Kilka wskazówek dla fanek naturalnych produktów

Skład kosmetyków ma znaczenie. Jak czytać etykiety? Kilka wskazówek dla fanek naturalnych produktów

W dzisiejszych czasach kosmetyki naturalne i organiczne zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ te produkty mają wiele zalet dla zdrowia i wyglądu, a jednocześnie większość z nich stworzono z dbałością o środowisko. Jak odróżnić produkty naturalne i organiczne od syntetycznych? 

Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to takie, które w większości opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego takich jak oleje, ekstrakty roślinne, wyciągi z ziół i kwiatów. Nie zawierają sztucznych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla skóry i organizmu. Kosmetyki naturalne są łagodne dla skóry, nie powodują podrażnień i alergii, dlatego są szczególnie polecane dla osób o wrażliwej skórze. Są bogate w składniki odżywcze i witaminy, które korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Kosmetyki naturalne najłatwiej rozpoznać czytając etykietę produktu i sprawdzając, czy zawierają certyfikaty

Kosmetyki naturalne a kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne również zawierają naturalne składniki, ale ponadto są wytwarzane z surowców pochodzących z upraw ekologicznych, bez stosowania sztucznych nawozów i pestycydów. Mają one certyfikaty, które potwierdzają, że spełniają określone standardy produkcji organicznej. Kosmetyki organiczne są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, ponieważ ich produkcja nie wpływa negatywnie na glebę i wody gruntowe.

Jak sprawdzić, czy kosmetyk jest naturalny?

Sprawdzenie, czy dany kosmetyk jest rzeczywiście naturalny, czasami nie jest takie łatwe. Wymieniamy kilka wskazówek, które mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru:

  1. Sprawdź listę składników na opakowaniu kosmetyku. Składniki naturalne powinny być wymienione jako pierwsze na liście, a sztuczne substancje chemiczne powinny być ograniczone do minimum lub w ogóle ich nie powinno być. Kosmetyki o takim składzie znajdziecie np. w sklepie internetowym Comfybe.pl,[link https://comfybe.pl/]  który oferuje produkty tylko sprawdzonych, naturalnych marek kosmetycznych.  
  1. Sprawdź, czy kosmetyk zawiera certyfikat. Certyfikat jest rzetelną wskazówką zakupową na temat jakości produktu. Wiele kosmetyków naturalnych lub/i organicznych posiada certyfikaty, takie jak NaTrue, COSMOS, Cosmebio czy BDIH. 

Produkty cruelty free są produkowane tak, aby nie skrzywdzić istoty żywej

  1. Zaufaj renomowanym markom. Wybieraj kosmetyki zaufanych marek, które są znane z produkcji wysokiej jakości kosmetyków naturalnych, organicznych i ekologicznych,  takie jak Mohani, Hagi, Falicea, Shy Deer, czy Cztery Szpaki. 
  1. Czytaj opinie i recenzje. Przed zakupem kosmetyku warto sprawdzić opinie innych osób, które go stosowały. Opinie i recenzje można znaleźć na stronach internetowych sklepów, na forach, lub blogach kosmetycznych. 

Wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry ciała i twarzy jest ważny, aby zadbać o jej wygląd i zdrowie. Kosmetyki naturalne i organiczne są bezpieczne dla skóry i bardziej przyjazne dla środowiska. 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

1 z 3