Olejowanie włosów - jakie daje efekty i czym olejować włosy? Wskazówki nie tylko dla włosomaniaczek

Olejowanie włosów - jakie daje efekty i czym olejować włosy? Wskazówki nie tylko dla włosomaniaczek

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, o którym na pewno słyszałaś, nawet jeśli nie jesteś zapaloną włosomaniaczką. Olejowanie włosów to świetny sposób na poprawę ich kondycji - zapewnia nawilżenie i wygładzenie już od nasady. Do olejowania należy się przygotować - nie każdy olej się sprawdzi. Wyjaśniamy, jak i czym olejować włosy. 

Co daje olejowanie włosów? Korzyści jest mnóstwo

Każda z nas marzy o pięknej, lśniącej tafli włosów, które nie wypadają, nie puszą się i chętnie współpracują przy codziennym układaniu. Oczywiście zdrowe i piękne włosy to szereg czynności pielęgnacyjnych, o których należy pamiętać. 

Jak olejować włosy? Trzeba robić to regularnie

Jedną z naturalnych i skutecznych metod pielęgnacji włosów jest nakładanie na nie olejów. Już po pierwszym zabiegu olejowania włosów można zobaczyć efekty - włosy będą lśniące, wygładzone i miękkie w dotyku. Paradoksalnie odpowiednio przeprowadzony proces olejowania sprawi, że włosy nie będą obciążone, a pięknie uniesione od nasady. Oleje dostarczą skórze głowy niezbędnych wartości odżywczych i kwasów tłuszczowych, co sprawia, że poprawie ulegnie nie tylko stan skóry głowy, lecz także nasz nastrój - piękne włosy to marzenie i duma prawie każdej kobiety, a kiedy marzenia się spełniają, rozpiera nas szczęście.

Kolejną korzyścią, która przynosi olejowanie włosów, jest zapobieganie wysuszaniu i łamliwości włosów. To szczególnie ważne, kiedy często używamy suszarki lub prostownicy, ale także zimą, kiedy włosy zmagają się z mrozem i suchym powietrzem. Należy wspomnieć także o niekorzystnym działaniu promieni UV na włosy - olejowanie zapewni optymalny poziom nawilżenia w każdym z tych przypadków.

Olej makadamia, kokosowy, arganowy - są idealne do olejowania włosów

Kto nie powinien olejować włosów?

O ile olejowanie włosów świetnie sprawdza się w przypadku kręconych, puszących się pasm, to w przypadku włosów prostych, grubych, niepodatnych na stylizacje, niskoporowatych, zabieg nie może sprawić, że pasma będą przeciążone emolientami. 

Kiedy i jak olejować włosy?

Metod olejowania włosów jest kilka. Możesz nakładać olej na całą długość włosów, od samej nasady, co wzmocni skórę głowy i cebulki. Możesz także nakładać włosy od pewnej długości lub na same końcówki. Należy zaznaczyć, że nie każdy olej nadaje się do przeprowadzenia tego zabiegu. Należy najpierw upewnić się, jaki rodzaj włosów masz. Dla włosów niskoporowatych poleca się olej kokosowy, masło kakaowe lub masło shea, a także olej palmowy. Olej na włosach można trzymać od 30 min do 2 godzin, a następnie spłukać i umyć włosy. 

Olejowanie włosów na noc

Jednym ze sposobów na nawilżenie i wzmocnienie pasm jest olejowanie włosów na noc. Jak to robić? Nakładamy olej na włosy i zakładamy na nie turban. Rano zmywamy olej. Taki zabieg może dać mocniejszy efekt niż nakładanie oleju na maksymalnie 2 godziny.

Olejowanie włosów na noc to zabieg domowy, który pomoże ujarzmić włosy

Olejowanie włosów średnioporowatych warto przeprowadzić za pomocą oleju rycynowego, sezamowego, z orzechów włoskich, a także oleju rzepakowego, arganowego i makadamia. Z kolei włosy wysokoporowate polubią się z olejem z pestek malin, olejem lnianym, konopnym, arganowym lub słonecznikowym.

Zabieg olejowania włosów warto powtarzać regularnie, jednak należy obserwować reakcje włosów i skóry głowy na zabieg. Zaleca się, by olejowanie wykonywać najlepiej nie częściej niż raz na tydzień. Przed rozpoczęciem przygody z olejowaniem, warto kupić te najbardziej podstawowe, jak olej arganowy, rycynowy, kokosowy oraz np. jojoba, które znajdą zastosowanie nie tylko w zabiegach olejowania - olej rycynowy wzmacnia rzęsy, olej arganowy nawilża skórę, natomiast olej kokosowy świetnie zastępuje nawet żel do golenia. 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

1 z 3