Masaż twarzy kamieniem Gua Sha - poprawa rysów twarzy bez skalpela. Jak go wykonywać?

Masaż twarzy kamieniem Gua Sha - poprawa rysów twarzy bez skalpela. Jak go wykonywać?

Masaż twarzy kamieniem gua sha to technika wywodząca się z naturalnej medycyny chińskiej i jest znana już od wieków. Polega na masowaniu twarzy w określony sposób za pomocą płaskiego kamienia, najczęściej jadeitu lub kwarcu. Masaż kamieniem gua sha stosowany regularnie może przynosić naprawdę zadowalające efekty - rysy twarzy stają się wyraźniejsze, a skóra lepiej ukrwiona.

Jak wykonywać masaż kamieniem gua sha? Najważniejsze kroki 

Zanim zaczniesz masaż twarzy kamieniem, musisz odpowiednio przygotować skórę - powinna być dobrze oczyszczona, jednak nie może zostać podrażniona. Przed rozpoczęciem masażu nałóż na twarz i szyję
krem nawilżający lub olejek, by ułatwić przesuwanie kamienia. Następnie zacznij masaż, lekko dociskając kamień do skóry.

Gua sha pomaga poprawić rysy twarzy

Technik masażu jest wiele, jednak zaleca się zaczynać masowanie od środka twarzy. Należy przesuwać kamień od środka do zewnątrz lub z dołu do góry, przesuwając po wybranych konturach twarzy i szyi.

Pamiętaj jednak, by nie dociskać kamienia za mocno, by skóra się nie naciągała.
Masowanie wybranego obszaru należy powtarzać przez kilka minut, by zabieg przyniósł korzyści.

Masaż kamieniem gua sha najlepiej wykonywać rano lub wieczorem, a po zakończeniu zastosować swoją ulubioną pielęgnację - po masażu twarzy kamieniem, kosmetyki dużo lepiej się wchłaniają.

Jakie efekty przynosi masaż kamieniem gua sha?

Regularne wykonywanie masażu twarzy za pomocą gua sha przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia ukrwienie twarzy i usprawnia przepływ limfy. Dodatkowo stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo pomaga zmniejszyć opuchliznę i łagodzi napięcie mięśniowe. To wszystko sprawia, że rysy stają się wyraźniejsze, twarz wygląda zdrowo i wyraźnie szczuplej.

Jak często wykonywać masaż kamieniem Gua Sha?

Masaż kamieniem gua sha możesz wykonywać wedle swoich potrzeb codziennie lub co kilka dni. Warto wybrać też produkt dobrej jakości, jak np. Gua sha do masażu twarzy Mohani wykonany w 100% z różowego kwarcu. 

Roller do masażu twarzy

Inne akcesoria do masażu twarzy 

Do masażu twarzy używa się także innych akcesoriów. Wymienić można na przykłąd łyżkę jadeitową, którą stosuje się podobnie jak kamień gua sha, a także kamienny roller. Pamiętaj, że każda cera jest inna i zarówno częstotliwość masażu, jak również jego technikę należy dostosować do własnych
indywidualnych potrzeb lub preferencji. 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

1 z 3