Jak używać aromaterapii? Oto kilka sposobów, jak czerpać korzyści z olejków eterycznych

Jak używać aromaterapii? Oto kilka sposobów, jak czerpać korzyści z olejków eterycznych

Aromaterapia to połączenie dwóch słów "aromat" czyli zapach, oraz "terapia" - proces wspomagający ciało lub umysł człowieka, aby przyspieszyć proces zdrowienia. Znana jest ludziom od tysięcy lat i otacza nas na co dzień.

Czy aromaterapia pomaga? 

Z aromaterapii można czerpać różnorodne korzyści. Jednym z nich jest redukcja stresu i poprawa nastroju. Dzięki aromaterapii można również wspomóc leczenie bólu - w tym celu, warto wybrać olejki eteryczne o właściwościach przeciwbólowych. Wiele olejków eterycznych takich jak lawenda pomaga zredukować bezsenność i poprawić jakość snu. Niektóre olejki eteryczne mają właściwości antybakteryjne i antywirusowe, co może pomóc we wzmacnianiu układu odpornościowego i wspomaganiu leczenia infekcji.

Kąpiel aromaterapeutyczna ma szereg korzyści

Jak używać aromaterapii? 

Aromaterapia może być stosowana na wiele różnych sposobów. Oto kilka popularnych form, jak używać olejków eterycznych w domu:

Inhalacja/ używanie dyfuzora do aromaterapii: Można wdychać olejki eteryczne bezpośrednio z buteleczki lub dodać kilka kropel do gorącej wody i wdychać parę. Można również użyć specjalnego dyfuzora, który rozprasza olejki eteryczne w powietrzu. Jednym z najwygodniejszych urządzeń jest nebulizator do olejków eterycznych. Sprawdź przykładowy produkt wraz z instrukcją stosowania: Mohani Nebulizator do olejków eterycznych - bambus, szklana kula.

Masaż aromaterapeutyczny

Do aromaterapii można używać również świec zapachowych. Na rynku jest ogromny wybór produktów. Na Comfybe znajdziecie naturalne sojowe świece zapachowe, a także kadzidła zapachowe

Masaż: Olejki eteryczne można stosować w połączeniu z olejami bazowymi do masażu. Jest to skuteczny sposób na relaksację mięśni i redukcję stresu.

Kąpiel aromaterapeutyczna: jeśli dodasz kilka kropel olejku eterycznego do wanny z ciepłą wodą, pomoże Ci to odprężyć się i zrelaksować. Podczas takiej kąpieli nie używaj środków myjących do ciała - niektóre składniki mogą negatywnie reagować w połączeniu z olejkiem. 

Naturalne olejki eteryczne do aromaterapii

Najbardziej popularne olejki eteryczne to:

Lawenda: Znana ze swoich właściwości relaksujących i uspokajających. Jeżeli się zatem zastanawiasz, jaki olejek na stres - ten pomaga w jego redukcji i poprawie snu.

Mięta pieprzowa: Posiada właściwości łagodzące ból mięśni, redukujące ból głowy i poprawiające trawienie.

Eukaliptus: Ma działanie oczyszczające i odświeżające, pomaga w leczeniu infekcji dróg oddechowych.

Cytryna: Posiada działanie oczyszczające, stymulujące i poprawiające nastrój.

Drzewo herbaciane: Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, pomaga w leczeniu trądziku i innych infekcji skóry. 

Więcej o właściwościach olejków eterycznych w artykule: Olejki eteryczne służą nie tylko do aromaterapii

Czy olejki eteryczne są bezpieczne?

Aromaterapii nie powinny stosować osoby cierpiące na astmę, alergię, epilepsję i kobiety w ciąży. Pamiętaj, że jeśli masz problem zdrowotny - przede wszystkim skonsultuj się ze specjalistą. 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

1 z 3